2022 FIFA Dünya Kupası Katar: Program, Tarih ve Saat


2022 FIFA Dünya Kupası Katar: Program, Tarih ve Saat


2022 FIFA Dünya Kupası Katar: Program, Tarih ve Saat

20 Kasım’dan 18 Aralık’a kadar sürecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası Katar, turnuvanın 22 günü boyunca dünya çapında 32 ülkeye ev sahipliği yapacak.

Bu, kuzey yarım kürede yaz mevsiminde yapılmayan ilk erkekler FIFA dünya kupasıdır ve Basra Körfezi bölgesinde Sonbaharın sonunda ve Kışın başlangıcında düzenlenmektedir. Arap devleti Katar, yaklaşık 3 milyonluk bir nüfusa sahip ve bunların %80’inden fazlası ülkenin başkenti Doha’da yaşıyor.

Devamını oku: Taraftarlar, başlama saatinden üç saat önce başlayan maçlarda alkollü bira satın alabilirler.

2022 FIFA Dünya Kupası Katar’da ne zaman başlayacak?

2022 FIFA Dünya Kupası Katar, 20 Kasım’dan 18 Aralık’a kadar sürecek

Hangi ülkeler Katar 2022’ye katılmaya hak kazandı?

2022 FIFA Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanan 32 ülke Katar (Ev Sahibi), Arjantin, Brezilya, İngiltere, Fransa, İspanya, Belçika, Portekiz, Almanya, Hollanda, Uruguay, Hırvatistan, Danimarka, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, Senegal, Galler’dir. , Polonya, Avustralya, Japonya, Fas, İsviçre, Gana, Kore Cumhuriyeti, Kamerun, Sırbistan, Kanada, Kosta Rika, Tunus, Suudi Arabistan, İran İslam Cumhuriyeti, Ekvador.

Ne zaman FIFA Dünya Kupası 2022 finali?

Final maçı Katar Ulusal Günü’nde 18 Aralık 2022 Pazar günü Katar’ın Lusail kentindeki Lusail Iconic Stadyumu’nda oynanacak.

Yedi stadyumda final seti 18 Aralık 2022’de oynanacak toplam 64 maça ev sahipliği yapacak. İşte turnuvanın tam programı.

20 Kasım Pazar

A Grubu: Katar – Ekvador (Al Bayt Stadyumu; 19.00’da başlama vuruşu)

21 Kasım Pazartesi

B Grubu: İngiltere – İran (Uluslararası Halife Stadyumu; saat 13:00’te başlama vuruşu)

A Grubu: Senegal – Hollanda (Al Thumama Stadyumu; saat 16.00’da başlama vuruşu)

B Grubu: ABD – Galler (Ahmed bin Ali Stadyumu; başlama saati 19.00’da)

22 Kasım Salı

C Grubu: Arjantin – Suudi Arabistan (Lusail Stadyumu; başlama saati 10:00’da)

D Grubu: Danimarka – Tunus (Education City Stadium, Al Rayyan; başlama saat 13:00’te)

C Grubu: Meksika – Polonya (Stadyum 974, Doha; başlama saat 16.00’da)

D Grubu: Fransa – Avustralya (Al Janoub Stadyumu, Al Wakrah; başlama saati 19.00’da)

23 Kasım Çarşamba

F Grubu: Fas – Hırvatistan (Al Bayt Stadyumu; başlama saati 10:00’da)

E Grubu: Almanya – Japonya (Khalifa Uluslararası Stadyumu; saat 13.00’de başlama vuruşu)

E Grubu: İspanya – Kosta Rika (Al Thumama Stadyumu; saat 16.00’da başlama vuruşu)

F Grubu: Belçika – Kanada (Ahmed bin Ali Stadyumu; başlama saati 19.00’da)

24 Kasım Perşembe

G Grubu: İsviçre – Kamerun (Al Janoub Stadyumu; başlama saati 10:00’da)

H Grubu: Uruguay – Güney Kore (Eğitim Şehir Stadyumu; başlama saat 13:00’te)

H Grubu: Portekiz – Gana (Stadyum 974; başlama vuruşu 16:00’da)

G Grubu: Brezilya – Sırbistan (Lusail Stadyumu; 19.00’da başlama vuruşu)

25 Kasım Cuma

B Grubu: Galler – İran (Ahmed bin Ali Stadyumu; başlama saati 10:00’da)

A Grubu: Katar – Senegal (Al Thumama Stadyumu; 1PM’de başlama vuruşu)

A Grubu: Hollanda – Ekvador (Uluslararası Khalifa Stadyumu; başlama saati 16.00’da)

B Grubu: İngiltere vs ABD (Al Bayt Stadyumu; başlama saati 19.00’da)

26 Kasım Cumartesi

C Grubu: Tunus – Avustralya (Al Janoub Stadyumu; başlama saati 10:00’da)

C Grubu: Polonya – Suudi Arabistan (Eğitim Şehir Stadyumu; 1PM’de başlama)

D Grubu: Fransa – Danimarka (Stadyum 974; başlama saati 16.00’da)

C Grubu: Arjantin – Meksika (Lusail Stadyumu; başlama saati 19.00’da)

27 Kasım Pazar

E Grubu: Japonya – Kosta Rika (Ahmed bin Ali Stadyumu; başlama saati 10:00’da)

F Grubu: Belçika – Fas (Al Thumama Stadyumu; 1PM’de başlama vuruşu)

F Grubu: Hırvatistan – Kanada (Halife Uluslararası Stadyumu; başlama saati 16:00)

E Grubu: İspanya – Almanya (Al Bayt Stadyumu; 19.00’da başlama vuruşu)

28 Kasım Pazartesi

G Grubu: Kamerun – Sırbistan (Al Janoub Stadyumu; başlama saati 10:00’da)

G Grubu: Güney Kore – Gana (Eğitim Şehir Stadyumu; 1PM’de başlama)

H Grubu: Brezilya – İsviçre (Stadyum 974; başlama saati 16.00’da)

H Grubu: Portekiz – Uruguay (Lusail Stadyumu; 19.00’da başlama vuruşu)

29 Kasım Salı

A Grubu: Hollanda – Katar (Al Bayt Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

A Grubu: Ekvador – Senegal (Uluslararası Khalifa Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

B Grubu: Galler – İngiltere (Ahmed bin Ali Stadyumu; başlama saati 19.00’da)

B Grubu: İran vs ABD (Al Thumama Stadyumu; başlama saati 19.00’da)

30 Kasım Çarşamba

D Grubu: Avustralya – Danimarka (Al Janoub Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

D Grubu: Tunus – Fransa (Eğitim Şehir Stadyumu; başlama saat 15.00’te)

C Grubu: Polonya – Arjantin (Stadyum 974; başlama saati 19.00’da)

C Grubu: Suudi Arabistan – Meksika (Lusail Stadyumu; 19.00’da başlama vuruşu)

1 Aralık Perşembe

F Grubu: Hırvatistan – Belçika (Ahmed bin Ali Stadyumu; başlama saat 15.00’te)

F Grubu: Kanada – Fas (Al Thumama Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

E Grubu: Kosta Rika – Almanya (Al Bayt Stadyumu; 19.00’da başlama vuruşu)

E Grubu: Japonya – İspanya (Halife Uluslararası Stadyumu; başlama saati 19.00’da)

2 Aralık Cuma

G Grubu: Güney Kore – Portekiz (Eğitim Şehir Stadyumu; saat 15.00’te başlama)

G Grubu: Gana – Uruguay (Al Janoub Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

H Grubu: Sırbistan – İsviçre (Stadyum 974; başlama saati 19.00’da)

H Grubu: Kamerun – Brezilya (Lusail Stadyumu; başlama saati 19.00’da)

son 16

3 Aralık Cumartesi

49 – A Grubu Galipleri ve B Grubu İkincileri (Halife Uluslararası Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

50 – C Grubu Galipleri – D Grubu İkincileri (Ahmed bin Ali Stadı; 19.00’da başlama vuruşu)

4 Aralık Pazar

52 – D Grubu Galipleri ve C Grubu İkincileri (Al Thumama Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

51 – B Grubunun Galipleri – A Grubu İkincileri (Al Bayt Stadyumu; 19.00’da başlama vuruşu)

5 Aralık Pazartesi

53 – E Grubu Galipleri ile F Grubu İkincileri (Al Janoub Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

54 – G Grubu Galipleri vs H Grubu İkincileri (Stadyum 974; başlama saati 19:00)

6 Aralık Salı

55 – F Grubu Galipleri ile E Grubu İkincileri (Eğitim Şehir Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

56 – H Grubu Galipleri – G Grubu İkincileri (Lusail İkonik Stadı; 19.00’da başlama vuruşu)

FIFA Dünya Kupası 2022 Katar çeyrek final

9 Aralık Cuma

58 – 53’ün Kazananları – 54’ün Kazananları (Eğitim Şehir Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

57 – 49 Galibiyet ve 50 Galibiyet (Lusail İkonik Stadı; 19.00’da başlama vuruşu)

10 Aralık Cumartesi

60 – 55’in Kazananlarına karşı 56’nın Kazananları (Al Thumama Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

59 – 51 Maçın Galibi vs 52 Maçın Galibi (Al Bayt Stadyumu; başlama saati 19:00)

FIFA Dünya Kupası 2022 Katar yarı finali

13 Aralık Salı

61 – 57’nin Kazananları – 58’in Kazananları (Lusail İkonik Stadı; 19.00’da başlama vuruşu)

14 Aralık Çarşamba

62 – 59 Galibiyet ve 60 Galibiyet (Al Bayt Stadyumu; 19.00’da başlama vuruşu)

17 Aralık Cumartesi

63 – Üçüncülük play-off’u (Uluslararası Khalifa Stadyumu; saat 15.00’te başlama vuruşu)

FIFA Dünya Kupası 2022 Katar finalleri

18 Aralık Pazar

64 – Dünya Kupası finali (Lusail İkonik Stadyumu; 15.00’te başlama)




Kaynak : https://kwttoday.com/2022-fifa-world-cup-qatar-schedule-date-and-time/

SMM Panel PDF Kitap indir Viski Fiyatları Geçici Mail yks pdf indir antrenmanlarla matematik 1 pdf serway fizik 1 pdf ales çıkmış sorular pdf ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir